عرضه لپ تاپ منحصر بفرد جدید شرکت Dell

عرضه لپ تاپ منحصر بفرد جدید شرکت Dell

عرضه لپ تاپ منحصر بفرد جدید شرکت Dell

احتمالاً شرکت Dell قصد تولید دستگاهی تاشو با سه یا چهار صفحه نمایش را دارد
Dell با الهام از لپ تاپ 2 صفحه مایکروسافت، 2 صفحه نمایش دیگر هم به آن اضافه می‌کند.

طرح اولیه لپ تاپ dell
منبع تصویر: USPTO

Dell در حال کار روی یک لپ تاپ جدید با چندین صفحه نمایش است اما قرار است انعطاف پذیری آن نسبت به خیلی از لپ تاپ‌های 2 در 1 امروزی و نسبت به دستگاه‌های تاشو یا چندصفحه ای که تا به امروز شایعاتی درباره آنها شنیدیم، بیشتر باشد زیرا این دستگاه 3 یا 4 صفحه نمایش دارد.
ایده کلی مربوط به این دستگاه آن طور که در گواهی ثبت اختراع مربوط به آن ذکر شده و سایت Windows Latest توضیح داده، دستگاهی با صفحه نمایش OLED با چند اسکرین است که از لولا روی هم تا می‌شوند.
ایده این دستگاه شبیه به آنچه در گواهی ثبت اختراع Dell آمده بود، است که چند هفته پیش منتشر شد و مربوط به یک صفحه نمایش انعطاف پذیر OLED است که دو قسمتی است و یک لولای چرخان دارد که تاشوندگی آن را تسهیل می‌کند. اما در این مورد خاص قرار است دستگاه 3 یا 4 بخش داشته باشد و اسکرین‌ها در این بخش‌های مخصوص جایگذاری می‌شوند تا انعطاف پذیری آن بیشتر شود.
•شایعات نشان می‌دهند که شرکت Dell در حال برنامه ریزی برای تولید یک دستگاه ARM با دو اسکرین است.
•شرکت مایکروسافت در حال کار برای تولید یک تبلت انقلابی با دو اسکرین است.
•آیا باید لپ تاپ 2 در 1 بخریم؟
در این گواهی، دستگاهی مسطح – که تمام صفحه نمایش‌های آن مسطح هستند و تبلتی بزرگتر ایجاد می‌کنند – و تاشو یعنی مشابه لپ تاپ‌های معمولی، توصیف شده است. در صورتیکه صفحه نمایش دستگاه سه بخش داشته باشد برای حفظ فرم فاکتور سنتی نوت بوک، یک قسمت از صفحه نمایش باید زیر دستگاه تا شود (همانطور که در تصویر بالای این مقاله مشخص شده است).

کانسپت شرکت Dell برای دستگاهی با چهار صفحه نمایش
کانسپت شرکت Dell برای دستگاهی که چهار صفحه نمایش دارد در حالت تنظیم برای ویدیو کنفرانس (منبع تصویر: USPTO)

یا ممکن است تمام سه بخش عمودی باشند و به صورت پهلو به پهلو تا شوند تا کارهایی مثل پخش ویدیو کنفرانس برای چند کاربر آسان شود طوریکه هر صفحه ویدیوی خودش را به نمایش بگذارد. اگر دستگاه چهار صفحه نمایش داشته باشد همانطور که در تصویر بالا مشخص است پیکربندی آن به صورت مکعب مانند خواهد بود.

ترفندهایی برای انطباق دستگاه با حالات مختلف
مثل خیلی از دستگاه‌هایی که چندین اسکرین دارند، شرکت Dell توضیح داده که اینترفیس این دستگاه به سخت افزار متصل شده طوریکه می‌تواند به صورت خودکار تغییر جهت و باز یا بسته شدن به حالت تبلت یا لپ تاپ را شناسایی کند و بسته به نحوه تنظیم، یک صفحه کلید مجازی یا صفحه لمسی را نمایش دهد.
طبیعتاً هنوز اطلاع نداریم که آیا این دستگاه از مراحل تحقیق و توسعه یا پیش نمونه اولیه عبور می‌کند یا خیر. اما آنچه مشخص است این است که شرکت Dell ایده‌هایی مشابه با این مفهوم از جمله لپ تاپ 2 در 1 و لپ تاپ‌هایی با اسکرین قابل تفکیک را در دست ساخت دارد.
بنابراین باید منتظر دستگاه‌هایی با طرح خلاقانه از شرکت Dell و البته سایر تولیدکنندگان از جمله Lenovo باشیم که در حال تولید سیستم‌های چند کاره جدید مشابهی هستند.

منبع :  Techradar

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *